Jdi na obsah Jdi na menu

Info

Co si vzít sebou na focení  

BALÍME:.....aneb co na focení sebou .....

Dětská a rodinná fotografie : 

darecek-v-kufru.jpg

 

BATOLATA : 

Pár oblečků navíc. Klidně i výrazné barvy. Něco světlého i tmavého podle toho , co máte.V tomto věku děti vše strkají do pusinky - tedy jejich hračky z hygienických důvodů se hodí vždy mít sebou. Náhradní plenku, jídlo i pití.

 

 Vyniknou kapuce župánků, pokud máte hezky barevnou deku, lacláčky, šatičky, čepice, kšiltovky, kloboučky, botičky, džíny,ozdoby do vlasů...plyšáky i velké a oblíbené hračky ( i zvukové :-) ,hrací deku s hrazdičkou ,Vaši kravatu,klobouk atd

 

 

OD JEDNOHO ROKU :

 

Doporučuji po zkušenostech spíše jejich vlastní hračky.(velké i malé plyšáky, míč, auto, dinosaury, panenku.....) Budete mít jednak vzpomínku a nebude problém dětem novou hračku po chvilce odebrat a fotit s něčím jiným. Nejlepších výsledků u dětí cca od roku a půl do tří let dosahuji pouze s maminkou max oběma rodiči. Přítomnost více osob zatím vždy byla na úkor získání dobrých záběrů a děti jsou roztěkané.Po mnoha zkušenostech, kamarádky, babičky apod. na focení nedoporučuji. 

 

Oblečení zpravidla děti vydrží si cca třikrát vyměnit. Potom bývají mrzuté. Stačí proto cca šest kompletů na výběr.

 

radost-behem-foceni-se-sestrickou.jpg

Vzít sebou čisté boty nebo fotit naboso. Opět myslete i na sebe a sladění oblečení na společné foto. Rodinné mazlíčky prosím konzultovat předem !

 

Starší děti vyfotím klidně s jejich myškou, kočičkou...ale není možný volný pohyb zvířátek v ateliéru.

 

Pokud sportují apod. vemte slečnám oblečení na balet, klukům míč, dres atd...Pro slečny mám různé ozdoby do vlásků a tuc tuc sukýnky. Hodí se k nim různé bundičky(džínové,barevné...) Trička romantická či s bláznivými nápisy.Botičky,tenisky i holinky :-) Tátův širák,golfovou čapku,kravatu atd

 

BĚHEM FOCENÍ:

 

► Pohybujte se rozesmívejte děti v mojí úrovni a co nejblíže u MNE !!!!......Vaše dítě se bude dívat i smát do foťáku. Vyhneme se vzhůru zvrácené hlavě a očím stále šilhajícím do stran...(Budu stále připomínat,pokud nás nezaměstná dítko natolik, že budeme mít všichni plno práce -:))

 

Nebojte se zpívat, říkat básničky, využít všech fint k vyloudění výrazů, které se Vám doma líbí. A tak tleskáme, děláme brrrm brrm a vůbec všechno to žvatlání, houkání ...

 

Nenechám Vás v tom samotný....

 

Umím už indiána i paci,paci(:- 

 

Po zkušenostech děti zaujmeme nejvíce během první hodiny. Potom nereagují ani na pád letadla...podnětů už na ně bylo moc .( Proto spěchám, jelikož nikdy nevím jak dlouho udržíme děti bez pláče či bdící). Hodí se k utišení  něco dobrého mít sebou (sušenka apod).

 

lucernicka.jpg

Před focením s Vámi proberu oblečení. Domluvím pořadí záběrů ( v čem, co apod) a volbu pozadí. Vaši pomoc uvítám během celého fotografování. Neznám vaše oblíbené hry či co nejvíce  rozesměje.

 

 hlídám správné nastavení světel a fotoaparátu, úsměvy a úhly z kterých vše nejlépe vystihnout Může mi uniknout rozeplý knoflík,rozcuch a tak uvítám hlídání detailů i od Vás.

 

Vy hlídáte své děti a spolu se mnou rozesmíváte a bavíte. Oč lépe a v pohodě zvládneme focení o to přirozenější záběry vzniknou....Děti nebudou dělat to,co chceme MY...ale jen TO, pro co je získáme...PEVNÉ NERVY :-) budete určitě potřebovat.

  

 

PO FOCENÍ:

  

Děti usnou...vy si oddychnete, já si dám hadr na hlavu.

 

Přeberu nej nej záběry,vyretušuji,upravím a dám na web či zašlu mailem ,náhledy zpravidla do sedmi až deseti dnů. Všechny fotografie  na webu či v mailu budou uloženy na CD v plné kvalitě. Vyzvednete si fotografie u mne či na poště...Nebo jen elektronicky v dnešní době to stačí.

  

postylka.jpg

Rada nad zlato :-) pokud máte černá a bílá trička , tílka bez nápisů určitě je přibalte sebou. Lze jich šikovně využít všude tam, kde potřebujeme, aby vyniklo pouze něco ( ruce,bříško těhulky,miminko v náručí) a naopak se schovaly ty naše špíčky :-), nepravidelná opálení a jiné drobnůstky, které na fotce mít nechcete 

 

VENKOVNÍ FOCENÍ :

 

VLASY:.....volte účes tak, že nebudete mít stále vlasy v obličeji . Přibalte holčičkám i sobě sponky a gumičky!!! Pokud chcete určité čelenky z mých zásob domluvíme se. Klukům se hodí bekovky:-) 


sedmikraska.jpgHRAČKY:.......oblíbené či fotogenické plyšáky, klidně i velké . Kola a kočárky pouze pokud víte, že nebude problém se jich na chvilku vzdát. Panenky či auta.

 

OBLEČENÍ:.....volte podle počasí a vždy vestičku, svetřík, náhradní ponožky či boty tak, aby dětem nebyla zima. Hodí se barevné oblečení spíše bez nápisů. Spíše než-li neforemné bundy volte vestičky, svetříky... věc na fotce nemusí být nová.. to poznat není, ale fotogenická. Zajímavá střihem, vzorem a proto vždy věci probereme u auta a vše nenosíme sebou.

 

Zajímavý šátek, šála... kabátek, šatičky, slušivá košile a hlavně něco sladěného či navíc pro Vás. Není problém udělat portrét i jen mamince a tak v tom shonu na sebe nezapomínejte:-) 

 

REKVIZITY:....... konkrétní bedýnky, čelenky, auto, židličku, čísla, tutu sukýnky a jiné domlouvejte před focením, abych vzal sebou. Vždy něco mám... ale je toho tolik, že by to pokaždé moje auto nepobralo.

 

 

TĚHOTENSKÉ FOTO: .....

teh2.jpg

 

 

Pokud chcete fotografie aktů na

cestu zvolte oblečení bez těsných

 gumiček, tu okolo bříška určitě už cestou dolů pod pupík, podprsenku raději odložte. Otlaky mizí těhulkám déle.... Pakliže se běžně sama nelíčíte, můžete to v rámci balíčku svěřit mně.   ( v tom případě řasenku pouze do kabelky )

 

 

 

 

Namátkou ze zavazadel pro těhulky (:-  pánské košile, prádlo, kalhotky zajímavé střihem, barvou ( bílé a černé i barevné), košilky, těsná tílka, trička, lesklé oblečení, věci s výraznými nápisy i jednobarevné šatstvo, šaty , džíny (nejlépe všem), šperky, čapky, klobouky, golfová výbava , uniformy,kožíšky, panenka ze svatebního auta, hračky pro mimi a snímky z ultrazvuku, dudlíčky, botičky, talismany, rukavice, spony do vlasů,kytaru i kyselé okurky, etno šperky, glády i růže, kravaty, plyšáčci ................. prostě vše ve vašem stylu

 

 

Těhotenské fotky tvořím pro Vás. Tedy podle  představ, které konzultuji předem, at už jde o akt, glamour  či civilnější záběry.  

 

 

boticky-brisko.jpg

Rád zrealizuji jakýkoliv 

nápad. Informace o tom, že cvičíte jogu, hrajete oba v kapele, berete oblečení na motorku atd.....  nám dá více možností vytvořit netuctové těhotenské fotky. Vaše oblíbené věci dodají fotografiím více osobního kouzla. Pokud berete džíny, prádlo, trička, nezapomínejte je přibalit všem (i tatínkům a dětem....)

 

 

Hezký den a budu se těšit .........AceBenyFoto & Hexenpo